FreeTAB 9704 IPS 2 X4

Tablet MODECOM FreeTAB 9704 IPS2 X4 to urządzenie multimedialne klasy premium. Dopracowane w najdrobniejszych szczegółach wyznacza standardy w segmencie tabletów i ultra-przenośnych komputerów. Smukła, aluminiowa obudowa kryje w sobie najwyższej jakości podzespoły takie jak 4-rdzeniowy procesor, 8-rdzeniowy układ graficzny, 2GB DDR3 pamięci RAM oraz najnowszej generacji wyświetlacz IPS2 9.7” o rozdzielczości QXGA 2048 x 1536. Wszystko to pozwoli doświadczyć zupełnie nowych wrażeń najbardziej wymagającym użytkownikom.

  

grafikaUkład graficzny PowerVR SGX544MP2 (8-rdzeni) lddr3
2GB typu DDR3 pamięci RAM
Akcelerator graficzny PowerVR SGX544MP2 zapewnia 8-rdzeniowy procesor graficzny. Umożliwia korzystanie z gier i aplikacji 3D, odtwarzanie filmów rozdzielczości 4K x 2K (4096 x 2160) w czterech oknach jednocześnie (4 x PIP).Pamięć operacyjna DDR3 o pojemności 2GB oraz podwójna 64-bitowa magistrala oznacza ultra-szybkie działanie wszystkich procesów systemowych oraz uruchomionych aplikacji.
 l  
 f

Najwyższa rozdzielczość ekranu z gęstością 264 PPI

 l czytnikCzytnik kart pamięci microSD z obsługą kart SDHC do 32GB
Matryca New Generation IPS2 z rozdzielczości QXGA 2048 x 1536 pikseli posiada największe na rynku zagęszczenie pikseli na cal 264 (PPI). To dwukrotnie więcej niż standardowe IPS.Pamięć wewnętrzną można poszerzyć za pomocą czytnika kart pamięci microSDHC do 32 GB. Użytkownicy otrzymają do dyspozycji łącznie aż 48 GB pamięci do przechowywania swoich plików.
l

Siłę napędową tabletu stanowi najnowszej generacji, energooszczędny, 4-rdzeniowy procesor AllWinner A31, ARM Cortex-A7 o częstotliwości taktowania 4 x 1.0 GHz. Charakteryzuje się o niesłychaną szybkością przetwarzania danych czyniąc z tabletu potężne, wygodne oraz wielofunkcyjne narzędzie zarówno do pracy, jak i zabawy. Także dzięki 1 MB pamięci podręcznej od pierwszych chwil doświadczysz jak szybko i płynnie działają uruchomione na nim gry, programy multimedialne i aplikacje, nawet podczas wykonywania kilku zadań jednocześnie.

Wyświetlacz IPS2 Nowej Generacji

Tablet wyposażony jest w wyświetlacz IPS2 Nowej Generacji 9.7” z matrycą o rozdzielczości QXGA 2048 x 1536 pikseli. To dwukrotnie więcej niż standardowe IPS. Matryca charakteryzuje się także największym obecnie na rynku zagęszczeniem pikseli na cal 264 (PPI) oraz najszybszym czasem reakcji. Dlatego wszystkie wyświetlane na tym ekranie obrazy i filmy cechuje niespotykana w standardowych ekranach IPS ostrość i najwierniejsze odwzorowanie palety barw. Szerokie kąty widzenia sięgające 179 stopni powodują, że na tym wyświetlaczu zobaczysz wszystko skądkolwiek będziesz patrzeć.
 szSzklana powłoka ochronna na ekranie
l 10Ekran dotykowy typu pojemnościowego
Powierzchnia ekranu pokryta jest specjalną szklaną osłoną, która zapewnia wysoki komfort użytkowania a także ochrania ekran przed zadrapaniem. Zaawansowany tryb 10-punktowego wielodotyku pozwala na komfortową obsługę i kontrolowanie aplikacji aż 10 palcami jednocześnie.
 

Połączenie ze światem zapewnia wbudowany w urządzenie moduł do bezprzewodowej komunikacji WiFi, działający w standardzie 802.11 b/g/n.  Ten wysokiej jakości moduł zapewnia wygodne przeglądanie stron internetowych, płynne odtwarzanie filmów w jakości HD. Wysokiej jakości złącze wideo typu HDMI w wersji 1.4

h

Złącze HDMI w wersji 1.4 zapewnia bardzo wysoką jakość przesyłanego obrazu z tabletu do telewizora za pomocą kabla HDMI. Dzięki takiemu połączeniu tablet staje się przenośnym odtwarzaczem multimedialnym odtwarzającym filmy HD oraz zdjęcia na ekranie domowego telewizora lub monitora LCD.

Dwa aparaty wysokiej jakości z rozdzielczości 5.0 Mpix i 2.0 Mpix.

Obudowa kryje dwa aparaty o rozdzielczości 5.0 Mpix (tył) i 2.0 Mpix (przód). Umieszczony w przedniej części obudowy aparat umożliwia prowadzenie wideokonferencji. Znajdująca się z tyłu obudowy kamera pozwala użytkownikom na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie filmów HD 720p. Dzięki systemowi automatycznego ustawiania ostrości (Auto Focus) wykonane za pośrednictwem tylnego aparatu fotografie są zawsze najwyższej jakości. 


Design i akcesoria

Do tabletu dołączone jest ekskluzywne, skórzane etui ochronne, które skutecznie chroni urządzenie podczas transportu. Na powierzchni tabletu umieszczony jest fabrycznie przezroczysty filtr ochronny przeciwdziałający powstawaniu rys na ekranie. Tylny panel obudowy wykonany jest z lekkiego i wytrzymałego stopu aluminium, wykończonego eleganckimi srebrzystymi detalami wokół gniazda słuchawkowego oraz kamery.


Wbudowany G-sensor (akcelerometr) z zaawansowaną funkcją 3DWbudowany akcelerometr (G-sensor) pozwoli poczuć się jak prawdziwy pilot odrzutowego samolotu bądź kierowca rajdowy. Manewrowanie urządzeniem w osi poziomej lub pionowej pozwala na bezpośrednie kontrolowanie gier. Zaawansowana funkcja sterowania głosem daje możliwość uruchamiania stron za pomocą wypowiedzianych słów w kierunku mikrofonu.

l

Wydajny i intuicyjny system operacyjny Android w wersji 4.1.1 JB

System operacyjny Android w wersji 4.1.1 JB zapewnia wygodną i przyjemną pracę z urządzeniem oraz dostęp za pomocą zainstalowanej usługi Google Play do tysięcy darmowych aplikacji dzięki którym tablet staje się wygodnym narzędziem do pracy i zabawy. Urządzenie w momencie zakupu posiada szereg zainstalowanych aplikacji takich jak Youtube do odtwarzania filmów, aplikacja do odtwarzania filmów HD, do odtwarzania muzyki w popularnych formatach audio, aplikację Mapy Google do nawigacji po mapach niemalże wszystkich dostępnych miejsc na kuli ziemskiej, przeglądarkę internetową, klienta poczty email oraz szereg innych aplikacji, które z tabletu tworzą wygodne urządzenie do pracy i zabawy. Tablet umożliwia dokonywanie aktualizacji do przyszłych wersji systemu Android za pomocą wbudowanego oprogramowania oraz czytnika kart.

 Aktualizacja firmware Android™ 4.4, KitKat®

 


Specyfikacja techniczna

   

Aby zapewnić użytkownikom wielogodzinną multimedialną rozrywkę nasz tablet został  wyposażony w akumulator o pojemności 7500 mAh. Najwyższa jakość zastosowanych w baterii ogniw wraz z energooszczędnym sterownikiem procesora sprawiają, że urządzenie będzie gotowe do pracy nawet po upływie wielu godzin przy uruchomieniu najbardziej obciążających baterię aplikacji, takich jak gry,  czy programy do odtwarzania plików wideo.

Wykonana z wysokiej jakości aluminium lekka obudowa o grubości zaledwie 9.8 mm sprawia, że praca z tabletem należy do bardzo komfortowych.  Na szczególną uwagę zasługują również wygodnie rozmieszczone przyciski szybkiego dostępu do podstawowych funkcji systemu (power, home).