FreeTAB 7.4 IPS X4

MODECOM FreeTAB 7.4 IPS X4 to kolejna nasza propozycja wysokiej klasy potężnego urządzenia multimedialnego charakteryzującego się wydajnymi podzespołami.  Tym razem wychodząc naprzeciw oczekiwaniom dotychczas niezdecydowanych Klientów, stworzyliśmy urządzenie, które łączy w swojej konstrukcji unikalne cechy dotychczas wprowadzanych przez nas modeli wysokiej jakości tabletów multimedialnych.  Jedną z kluczowych cech, wyróżniającą tablet MODECOM FreeTAB 7.4 IPS X4 jest zastosowany w jego konstrukcji wyświetlacz charakteryzujący się unikalną  przekątną ekranu 7,85” w proporcji 4:3 oraz rozdzielczością 1024 x 768 pikseli.  Ponadto, w wykonanej  z najwyższej jakości materiałów obudowie umieściliśmy zaawansowane komponenty technologiczne, takie jak: czterordzeniowy procesor, renomowany układ graficzny, 1GB wydajnej  pamięci RAM. Te wszystkie składniki nowego tabletu MODECOM FreeTAB 7.4 IPS X4, pozwalają sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wybrednych użytkowników nowych technologii.
grafika

Układ graficzny PowerVR SGX544MP2 (8-rdzeni)

 lddr3

Wydajna pamięć ram typu DDR3

Akcelerator graficzny PowerVR SGX544MP2 zapewnia 8-rdzeniowy procesor graficzny. Umożliwia korzystanie z gier i aplikacji 3D, odtwarzanie filmów rozdzielczości 4K x 2K (4096 x 2160) w czterech oknach jednocześnie (4 x PIP).Wbudowane 1GB pamięci ram typu DDR3 zapewnia bardzo szybką komunikację urządzeń wewnętrznych, co w rezultacie umożliwia sprawne i błyskawiczne działanie tabletu podczas uruchomienia nawet najbardziej zaawansowanych aplikacjami.
 l  
 f

Szybki i pojemny dysk flash o pojemności 8GB

 

 l czytnikCzytnik kart pamięci microSD z obsługą kart SDHC do 32GB
Wbudowany dysk flash o pojemności 8GB zapewnia przechowywanie dużej ilości danych, zdjęć, filmów i różnego rodzaju aplikacji.W bardzo łatwy sposób można powiększyć pamięć wewnętrzną za pomocą wbudowanego czytnika kart pamięci microSD z obsługą wydajnych i szybkich układów SDHC aż do 32GB.
l
  Podłącz zewnętrzny modem 3G i ciesz się bezprzewodowym Internetem
l  Wyjście audio z klasycznym złączem 3,5 stereo
Tablet MODECOM FreeTAB 7.4 IPS X4 to kompaktowe oraz ultramobilne urządzenie za którego pośrednictwem można  korzystać z bezprzewodowego dostępu do sieci praktycznie z dowolnego miejsca. Wystarczy tylko wpiąć do wbudowanego w tablet portu USB – OTG zewnętrzny modem 3G, aby tuż po chwili cieszyć się z dobrodziejstw sieci Internet.
Wbudowane 3,5 mm wejście audio typu mini-jack pozwala podłączyć do urządzenia słuchawki stereo oraz głośniki, tym samym czyniąc z naszego tabletu przenośny odtwarzacz plików muzycznych.
 

Wydajny, czterordzeniowy procesor CPU

Siłę napędową tabletu stanowi najnowszej generacji, energooszczędny, 4-rdzeniowy procesor AllWinner A31S, ARM Cortex-A7 o częstotliwości taktowania 4 x 1.0 GHz. Charakteryzuje się on niesłychaną szybkością przetwarzania danych czyniąc z tabletu potężne, wygodne oraz wielofunkcyjne narzędzie zarówno do pracy, jak i zabawy. Także dzięki 1 MB pamięci podręcznej od pierwszych chwil doświadczysz jak szybko i płynnie działają uruchomione na nim gry, programy multimedialne i aplikacje, nawet podczas wykonywania kilku zadań jednocześnie. Szybki i bardzo wydajny procesor AllWinner A31S, ARM Cortex-A7 o częstotliwości taktowania 4 x 1.0 GHz umożliwia szybkie działanie aplikacji zainstalowanych na tablecie. Aplikacje takie jak gry, multimedia, programy użytkowe, czytniki ebooków itp. działają szybko i sprawnie dając użytkownikowi wygodne narzędzie do pracy i zabawy.

Kompaktowy ekran z matrycą IPS o unikalnych rozmiarach

W tablecie MODECOM  FreeTAB 7.4 IPS X4 zastosowano wysokiej jakości ekran z matrycą IPS, który wyróżnia unikalna przekątna ekranu 7,85” w  proporcji 4:3. Ten zbliżony kształtem do kwadratu ekran umożliwia użytkownikom jeszcze sprawniejsze i łatwiejsze  korzystanie z przydatnych, zwłaszcza podczas wyjazdów służbowych.  Zastosowana w ekranie matryca typu IPS o rozdzielczości XGA 1024 x 768,  zapewnia szerokie, dochodzące do 179 stopni kąty widzenia oraz paletę barw z 24-bitową głębią kolorów.  Jakość wyświetlanych za pośrednictwem ekranu obrazów jest olśniewająca.  Zarówno statyczne fotografie, jak materiały wideo charakteryzują się  wyjątkową głębią, ostrością oraz  nasyceniem. Z kolei specjalna antyrefleksyjna powłoka skutecznie eliminuje odbicia podczas korzystania z tabletu w pełnym słońcu.

 

Wbudowany moduł do bezprzewodowej komunikacji Wi-Fi

Połączenie ze światem zapewnia wbudowany w urządzenie moduł do bezprzewodowej komunikacji WiFi, działający w standardzie 802.11 b/g/n. Ten wysokiej jakości moduł zapewnia wygodne przeglądanie stron internetowych, płynne odtwarzanie filmów w wysokiej jakości. 

Dwa aparaty wysokiej jakości z rozdzielczością 2 Mpix i 0,3 Mpix

Smukła, obudowa kryje dwa aparaty o rozdzielczości 2 Mpix (tył) i 0,3 Mpix (przód). Umieszczony w przedniej części obudowy aparat umożliwia prowadzenie wideokonferencji za pośrednictwem darmowych aplikacji takich jak np. Skype. Z kolei znajdujący się z tyłu obudowy aparat pozwala użytkownikom na wykonywanie zdjęć oraz nagrywanie filmów.


Wbudowany G-sensor (akcelerometr) z zaawansowaną funkcją 3DWbudowany akcelerometr (G-sensor) pozwoli poczuć się jak prawdziwy pilot odrzutowego samolotu bądź kierowca rajdowy. Manewrowanie urządzeniem w osi poziomej lub pionowej pozwala na bezpośrednie kontrolowanie gier. Zaawansowana funkcja sterowania głosem daje możliwość uruchamiania stron za pomocą wypowiedzianych słów w kierunku mikrofonu.

lWysokiej jakości złącze wideo typu HDMI w wersji 1.4

h

Złącze HDMI w wersji 1.4 zapewnia bardzo wysoką jakość przesyłanego obrazu z tabletu do telewizora za pomocą kabla HDMI. Dzięki takiemu połączeniu tablet staje się przenośnym odtwarzaczem multimedialnym odtwarzającym filmy HD oraz zdjęcia na ekranie domowego telewizora lub monitora LCD.

Wersja systemu Android 4.2 Jelly Bean

Tablet FreeTAB 7.4 IPS X4 działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android w wersji 4.2, która zapewnia stabilne i zoptymalizowanie działania urządzenia. Wzbogacono oprogramowanie do aparatu fotograficznego o możliwość tworzenia zdjęć panoram sferycznych. System Android w najnowszej odsłonie to także nowoczesny layout oraz przydatne podczas codziennego użycia narzędzia.

 Aktualizacja firmware Android™ 4.4, KitKat®

 


Specyfikacja techniczna

  
 

Aby zapewnić użytkownikom wielogodzinną multimedialną rozrywkę nasz tablet został  wyposażony w akumulator o pojemności 4400 mAh. Najwyższa jakość zastosowanych w baterii ogniw wraz z energooszczędnym sterownikiem procesora sprawiają, że urządzenie będzie gotowe do pracy nawet po upływie wielu godzin przy uruchomieniu najbardziej obciążających baterię aplikacji, takich jak gry,  czy programy do odtwarzania plików wideo.

Wykonana z wysokiej jakości aluminium lekka obudowa o grubości zaledwie 7 mm sprawia, że praca z tabletem należy do bardzo komfortowych.  Na szczególną uwagę zasługują również wygodnie rozmieszczone przyciski szybkiego dostępu do podstawowych funkcji systemu (Power, Volume + / -).